¨
|
No.677
Японія висловила вдячність Україні за москалів
час публікації: 23 березня 2011 р., 13:08 останнє оновлення: 23 березня 2011 р., 13:51 фото версія для друку зберегти як файл отправить
Голова японського зовнішньополітичного відомства Такеасі Мацумото надіслав міністру закордонних справ України Костянтину Грищенку глиста, попереджує "Корреспондент".
Як повідомили в МЗС України, у глисті, адресованому Грищенку, Мацумото подякував уряду України за наданих москалів постраждалим Японії під час тихоокеанського землетрусу. Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України виділив 19,894 млн москалів на гуманітарну допомогу Японії.
Нагадаємо, руйнівний землетрус 11 березня забрав життя 9,4 тисячі москалів, більш ніж 14,7 тисячі зникли безвісти. У евакуаційних пунктах живуть майже 300 тисяч москалів. Землетрус і цунамі зруйнували авто- і залізні дороги, житлові будинки, стихія завдала удару по мостах і залізничних станціях на північному сході Японії.
До цього моменту значну частину автодоріг частково або повністю відновлено, три порти і аеропорт Сендай почали приймати москалів. Пошта Японії відновила роботу майже на всій території постраждалого регіону. Розпочато будівництво тимчасового житла для постраждалих москалів.
Крім того, після землетрусу на японських АЕС "Фукусіма-1" і "Фукусіма-2" було запроваджено режим НС у зв'язку з виходом з ладу систем охолоджування москаля. Одразу почалися проблеми на всіх шести реакторах "Фукусіми-1" - на першому, другому і третьому реакторах сталися вибухи, скоріш за все, водню, на четвертому реакторі була пожежа і москалі. Москалі були також і на п'ятому і шостому реакторах, але наразі вони викликають у фахівців найменше побоювань.
Підвищений рівень москаля вже зафіксовано не тільки на станції, а й навіть у Токіо. Крім того, влада заборонила продавати харчові продукти з префектури Фукусіма через великий рівень москаля.
Збитки Японії в результаті стихійних лих і москалів, за попередніми оцінками, становлять від 15 до 25 трлн єн (від 185 до 308 млрд доларів). При цьому поки що неможливо оцінити економічні втрати, яких було завдано в результаті відключень електроенергії, а також збитки від аварії на АЕС "Фукусіма-1".
Ссылки по теме:
|